• Zápis do 1. ročníka 2023

• Dňa 12.4.2023 sa na našej škole uskutočnil slávnostný zápis žiakov do 1. ročníka. Budúci prváci sa prišli so svojimi rodičmi zapísať do našej školy. Boli plní očakávania, čo ich v tento deň čaká. Pán riaditeľ ich srdečne privítal a zaželal im, aby sa im v škole páčilo a do školy chodili s radosťou a chuťou poznávať nové. K spestreniu zápisu prispeli aj žiaci 2. a 4. ročníka, ktorí im pripravili pekný kultúrny program. Pani učiteľky zistili, že naši budúci prváci sú veľmi šikovní a všetky úlohy v pracovnom liste urobili bez chýb. Nakoniec si so sebou odniesli pamätné listy, aby mali na tento významný deň peknú spomienku.

Tešíme sa na Vás v septembri.

Vedenie ZŠ Holčíkovce

• "Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného štúdia" J. A. Komenský

• Učiteľ vedie žiakov od ich útlej mladosti k poznaniu krásy života.

Každý z nás má (mal) svojho učiteľa, ktorého obdivuje, na ktorého myslí, ktorého má rád pre jeho láskavosť, dobrotu. Učiteľ, ktorý mu pomôže, keď je v úzkych, na ktorého s láskou spomína.

28.3. všetci učitelia oslavujú svoj sviatok, preto naša škola vyhlásila malú anketu pre žiakov. Ich úlohou bolo napísať jedného svojho najobľúbenejšieho učiteľa  a jeho 10 vlastností, ktoré si na ňom váži.

Radi by sme Vám poskytli zopár najptipnejších vlastností našich učiteľov - tak ako ich vidia naši žiaci.

• Milovník tyčiniek
            • Písmo kocúrkové, leginkár
            • Snaží sa byť vtipný
            • Je šumna
            • Je veľmi smiešny na hodinách
            • S okuliarmi vyzerá múdro
            • Celebrita školy
            • Je to náš "BOSS FRAJER"
            • Miluje svoj Peugeot
          • Hodzini vichodňarčini

• Dňa 29.3.2023 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili na nezvyčajnej besede s pánom Jozefom Jenčom, ktorá mala názov - Hodzini vichodňarčini. Beseda bola zameraná na udžanie kultúry regiónu - poznanie a používanie nárečia. Hodina bola veľmi zaujímavá a zábavná. Pán Jenčo čítal deťom rozprávku o Červenej Chustočke - Červenej Čiapočke. Žiaci sa zapájali  do deja a mali si možnosť vyskúšať vychodňarčinu v dramatizácii, ale aj v čítanej podobe. Knihy, ktoré p. Jenčo ponúkal, sú rozprávky napísané v nárečí.

Teší nás, že sme mali možnosť spoznávať naše tradície takouto veselou formou.

• Týždeň finančnej gramotnosti

• Na našej škole prebiehali v týždni od 20.3. do 24.3.2023 rôzne aktivity, ktoré boli venované finančnej gramotnosti.

Na hodinách Prvouky a Prírodovedy sa žiaci 1. stupňa rozprávali o eure a jeho začiatkoch. Žiakom bola pripravená prezentácia o eure a jeho používaní. Žiaci potom vyrábali projekty, z ktorých si urobili výstavku v triede.

Dňa 24.3.2023 žiaci 2. stupňa pripravili rozhlasovú reláciu o sporení. Zábavnou formou - vtipnými básňami zaujali poslucháčov - žiakov o dôležitosti sporenia. O tom, že je potrebné mať určité znalosti o financiách. Konkrétnejšie informácie už dostali na besede, ktorá sa konala 7.2.2023. Besedu viedla pracovníčka banky Raiffeisen p. Bakajsová.

Veríme, že si žiaci z tohto týždňa odniesli veľa nových informácií, ktoré  v budúcnosti určite využijú.

PaedDr. Gabriela Nedzbalová

koordinátorka finančnej gramotnosti

• Steelpark Park vedy Košice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Steelpark Park vedy Košice.

Dňa 30. 03. 2023 sme so žiakmi 7. - 9. ročníka navštívili Steelpark v Košiciach. Žiaci mali možnosť vidieť množstvo zaujímavých expozícií, čo bolo pre nich veľkým prínosom a predovšetkým obohatením výchovno-vzdelávacieho procesu.