• Organizácia vyučovania v ZŠ Holčíkovce od 11.01.2021

•  Vzhľadom na okolnosti súvisiace s pandémiou a so zavedením „locdownu“ na území  SR do 24.1.2021 upravujem výchovno – vzdelávací proces v súlade s usmernením Ministerstva školstva SR a v zmysle pokynov ŠPU nasledovne:

Žiaci na I. stupni

• Od  11.1. - 18.1.2021 (predbežne) prechádzajú aj žiaci z  I. stupňa na dištančné vzdelávanie z domu.
          • Rodičovi, v prípade potreby, bude vyplácaná pandemická OČR.
          • Podľa pokynov ŠPU je rozpis týždennej vzdelávacej záťaže žiakov pri dištančnom vzdelávaní nasledovný :

Ročník :                  Rozsah hodín výučby

1.  – 3.                     10h / týždenne

4. -  5.                     12h/   týždenne

6. – 9.                      15h/  týždenne

• týmto odporúčaniam ŠPU  zodpovedá aj naša úprava dištančného rozvrhu pre I. stupeň, ktorá bude na stránke našej školy publikovaná,

• rodičom žiakov 1. a 2. ročníka budú zaslané pokyny k dištančnému vzdelávaniu prostredníctvom triednych učiteľov. Žiaci dostanú zadania úloh na jeden týždeň. V prípade nejasností vypracovania úloh je potrebné kontaktovať triednu učiteľku,
          • žiaci 3. a 4. ročníka  s prístupom k internetu sa budú  vyučovať formou komunikačnej platformy ZOOM podľa rozvrhu  hodín a pokynov tr. učiteliek,
          • žiakom 3. a 4. ročníka bez prístupu k internetu budú zasielané zadania úloh prostredníctvom pracovných listov.
          •  Žiaci, ktorí potrebovali pomoc pri učení od pedagogických asistentov, budú mať i naďalej k dispozícii ich asistenciu pri vypracovávaní úloh a aj pri učení on–line na dennej báze, príp. podľa potreby a dohody s rodičom.
          • Triedna učiteľka tiež uvedie pre rodičov vo svojej triede 1-2 konzultačné hodiny v týždni, počas ktorých ju môžete kontaktovať v prípade potreby. Mimo nich výnimočne - a len po dohode s ňou.
          • ŠKD v tomto týždni nebude otvorený.
          • Komunikácia rodič učiteľ môže prebiehať len počas pracovných dní v čase od 8:00h do 16:00h.
          • Ako to bude od 18.1. 2021- do 24.1.2021  - predbežne sa v Covid automate uvádza, že by sa mohli do školy vrátiť žiaci I. stup. za odporúčania otestovania rodiča a zamestnancov školy. Závisí to však od situácie. Určite Vás budeme včas informovať o ďalšom postupe, akonáhle sa o ňom právoplatne rozhodne.
          • NBV – sa bude vyučovať 1x týždenne, bez povinnosti pre žiakov odovzdávať úlohy.
          • V prípade nejasností alebo potreby ma môžete kontaktovať na dostupných kontaktoch školy na webe.

Žiaci na II. stupni

• Pokračujeme vo vzdelávaní podľa doterajšieho už nastaveného dištančného rozvrhu.
          • Žiaci so sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi bez prístupu k internetu sa od 18.01. 2021  budú vzdelávať prezenčne  v skupinách po 5 žiakov a 1 učiteľ za predpokladu pretestovania. Rozdelenie žiakov do skupín bude zverejnené na stránke školy a rodičia žiakov budú informovaní telefonicky.
          • Klasifikáciu žiakov za I. polrok je možné v prípade nízkeho počtu známok u žiakov posunúť k 31.3.2021, ale aj ukončiť v riadnom termíne. Žiaci nech sa teda usilujú získať, či  opraviť si známky z jednotlivých predmetov. Budete na on–line hodinách častejšie preskúšaní, treba sa i naďalej pravidelne učiť a nepodceňovať zadané povinnosti.
          • Naďalej platí, že v dopoludňajších hodinách si každý žiak plní školské povinnosti a nemá byť zastihnutý v tomto čase na prechádzke obcou, alebo na nákupe.
          • Veľmi odporúčame žiakom dodržiavať, i pri vyučovaní z domu, základný štandard osobnej hygieny a úpravy (tričko, tepláky, umytý, učesaný) na vyučovanie. Nie je vhodné, aby bol žiak celé dni v pyžame alebo len za počítačom.
          • V popoludňajších hodinách veľmi odporúčame žiakom prechádzku v prírode.
          • V mesiaci január prebehnú on–line rodičovské združenia, aby ste boli ako rodičia informovaní o doterajšom prospechu svojich detí.

Termín nastaví triedna učiteľka v každom ročníku individuálne, po dohode s Vami.

• Ruší sa Testovanie 5  v piatom ročníku.
          • Prijímacie skúšky na stredné školy pre 9. ročník prebehnú v dňoch 3.-4. mája 2021. Kritériá si určuje každá škola individuálne. Je potrebné sledovať si ich webové stránky. Výchovná poradkyňa, PaedDr. Božena Dydňanská, Vám priebežne bude zasielať všetky nové informácie, ktoré jej budú doručené.
          •  Testovanie 9 prebehne, a to v dňoch  9.-10.jún 2021

Slovo na záver:

Žiaci, pristupujte k učeniu zodpovedne a pravidelne každý deň. Pracujte podľa pokynov vyučujúcich a úlohy odovzdávajte načas.  Nepoľavujte. Ďakujem rodičom za každú ústretovosť a porozumenie.

Mgr. Milan Dydňanský, riaditeľ školy

V Holčíkovciach 07.01.2021